Panoramy sferyczne

Panoramy sferyczne

Panorama sferyczna w najbardziej naturalny sposób przedstawia rzeczywistość w przestrzeni komputerowej, dając oglądającemu możliwość interakcji z obrazem i sterowania widokiem. Powoduje ona wrażenie przebywania w miejscu, które prezentuje, dlatego jest to doskonała forma prezentacji i reklamy branż bezpośrednio związanych z wizerunkiem.

Wśród odbiorców naszych rozwiązań są firmy związane z branżami:
  • deweloperską
  • hotelarską
  • turystyczną
  • muzealną
  • motoryzacyjną
  • artystyczną

Wysoka rozdzielczość i jakość

Punktem wyjściowym każdej panoramy sferycznej są cyfrowe zdjęcia fotograficzne. Ich jakość i sposób wykonania przekładają się na efekt końcowy prezentacji. Fotosfera360° to wieloletnie doświadczenie fotograficzne oraz profesjonalny sprzęt, co skutkuje doskonałą jakością wynikowego materiału.

Poszerzona tonalność (HDR)

Stosowanie techniki HDR pozwala uzyskać doskonałe obrazowanie zarówno w głębokich cieniach, jak i w jasnych obszarach panoramy. Technika ta polega na wykonaniu kilku ujęć z wykorzystaniem różnych ustawień naświetlania i praktyce przydaje się przy występowaniu dużych różnic w oświetleniu (np. nasłoneczniony widok za oknem ciemnego pokoju).

Perfekcyjne złożenie

Zastosowanie niewłaściwej techniki tworzenia i łączenia zdjęć składowych może powodować nienaturalnie wyglądające przesunięcia linii prostych w miejscach łączenia poszczególnych klatek. Panoramy Fotosfery360° są wolne od tego nieestetycznego i rozpraszającego uwagę błędu.

Profesjonalny retusz

Staramy się doradzać klientom w zakresie przygotowania stanowiska do zdjęć, jednak mamy świadomość jak istotny jest retusz w uzyskaniu finalnego efektu. Standardowo usuwamy różne skazy, niechciane odbicia, czy też inne niepożądane elementy.

Perspektywa z lotu ptaka

Wykonujemy również świetnie sprawdzające się w przypadku wysokich obietków panoramy z użyciem tyczki o wysokości do 7 metrów.

Panoramy z drona

Jeśli perspektywa z tyczki to za mało, możemy wykonać dla Państwa panoramę lub tradycyjne zdjęcia z drona. Wysokość do 300 metrów.


Kompatybilność

Zapewniamy zgodność naszych panoram zarówno z dobrze zadomowioną technologią flash, jak i html5 (CSS3), co gwarantuje ich odbiór na wszystkich platformach systemowych. Warto dodać, że urządzenia mobilne wyposażone w żyroskop dają zwiększone możliwości sterowania ruchem panoramy.

Logotypy oraz reklamy

Naszym klientom proponujemy umieszczenie w dolnej części panoramy logotypu lub reklamy, również z możliwością zastosowania subtelnej przezroczystości.

Panele tekstowe

Panele tekstowe pozwalają na osadzenie w panoramie sferycznej informacji w formie tekstu, z uwzględnieniem znaczników html.

Dźwięki

Panorama sferyczna może zostać wzbogacona o warstwę dźwiękową w postaci odgłosów tła lub ścieżki dźwiękowej odtwarzanego po kliknięciu w aktywny obiekt (hotspot), np. może to być głos lektora.

Wideo

W panoramie można umieszczać aktywny obszar (hotspot), w którym zostanie wyświetlony plik wideo lub podlinkowany materiał wideo z jednego z popularnych serwisów multimedialnych (youtube, vimeo).

Galeria zdjęć i zdjęcia obrotowe

Panoramę sferyczną możemy wzbogacić o galerię zdjęć lub umieścić wyzwalane kliknięciem zdjęcie detalu także w formie zdjęcia obrotowego.

Dodatkowe efekty wizualne

Dla wzbogacenia warstwy wizualnej można zastosować symulację dającą wrażenie padającego deszczu lub śniegu oraz efekt flary, polegający na odbiciu słońca od soczewki obiektywu.

Typy projekcji

W zależności od zawartości panoramy możemy zastosować najodpowiedniejszy typ projekcji tworzący wrażenie przestrzenności i tak w przypadku wysokich obiektów najlepiej sprawdza się rzutowanie architektoniczne w którym program stara się utrzymywać linie budynków w pionie, a w przypadku wąskich przestrzeni warto wybrać rzutowanie typu rybie oko